Skip to main content

Kredyt dla kierowcy TIRa, diety kierowców

By 1 lipca 20212 listopada, 2022doradca kredytowy, kredyty hipoteczne

Jak uzyskać kredyt dla kierowcy TIRa?

 

Nie jest to jakaś szczególna grupa zawodowa, ale kilkukrotnie pomagałem takim klientom w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Co zatem charakteryzuje kierowców TIRa, że doradca kredytowy pisze o tym artykuły? Odpowiedź jest prosta: bardzo specyficzny sposób uzyskiwania dochodów.

kredyt dla kierowcy TIRa

W tym miejscu powinienem zadać zupełnie inne pytanie:

Który bank akceptuje dochody z diet?

 

Wiemy, że powszechną metodą wynagradzania kierowców TIR jest taka, że dostają podstawę, jest to najczęściej najniższą krajowa i dodatkowo diety. Nie jest to żadna reguła, ale tak się zdarza. Taka konstrukcja wynagrodzenia kierowcy TIRa pozwala na uniknięcie płacenia przez pracodawcę podatku od całości wynagrodzenia, ponieważ nie ma podatku od diet. Gorzej jest w sytuacji starania się o kredyt hipoteczny, ponieważ banki nie chcę akceptować diet jako dochód.

Diety są zwrotem za poniesione koszty utrzymania kierowcy w czasie świadczenia pracy. Zgodnie z tą definicją nie są dochodem. I to jest powodem, że bank nie chce ich uznać jako dochód, więc bierze do obliczenia zdolności tylko podstawę. Zdolność kredytowa z samą podstawą to żadna rewelacja. Tak naprawdę nie można z taką zdolnością kupić żadnej nieruchomości.

Który bank udzieli kredyt dla kierowcy TIRa uzyskującego dochody z dietami?

 

Wiem, że tak naprawdę są na dziś cztery banki, które taki kredyt hipoteczny zrobią. Warunki, jakie muszą być spełnione to wpływ środków z diety na rachunek bankowy(nie akceptuje się pieniędzy wypłacanych w kasie). Czasami musi się też pojawić się odpowiedni zapis w umowie o pracę, mówiący o tym, że część wynagrodzenia jest wypłacana w formie diety. Jak wspomniałem są tylko cztery banki uznające diety jako dochód.

Dlaczego to jest ważne i warto zwrócić uwagę na fakt, że tylko część diet jest brane jako dochód. Najwięcej traktuje jako dochód Alior bank, bo aż 80% dochodu z tytułu diet.

Zasady, według jakich banki oceniają dochody z poszczególnych źródeł ulegają ciągłym zmianom.Każdy dobry doradca kredytowy ma aktualną wiedzę na ten temat. Warto jest skorzystać z fachowej pomocy doradcy kredytowego. Doradca kredytowy wie najlepiej gdzie aktualnie uzyskać kredyt hipoteczny dla kierowcy TIRa. Ty nie tracisz czasu na szukanie i odwiedzanie kilku banków, dlatego warto skorzystać z moich usług.

Warto skorzystać

Doradca kredytowy Arkadiusz Kaniuk

Arek Kaniuk

W branży finansowej działam aktywnie od lutego 2007 roku. Przez 6 i pół roku kierowałem oddziałem największej ogólnopolskiej firmy pośrednictwa finansowego. Od września 2013 roku pracuję na własny rachunek. Jestem właścicielem marki www.kredytmaster.pl - ogólnopolskiej sieci niezależnych pośredników kredytowych, dlatego możesz liczyć na moją pomoc w każdym miejscu w Polsce. Zapraszam do współpracy.

Leave a Reply