Skip to main content

Kredyty dla lekarzy i zawodów medycznych

By 21 listopada 20202 listopada, 2022kredyty hipoteczne

Skąd pomysł aby opisać kredyty dla lekarzy? Jako doradca kredytowy często spotykam się z osobami, które mają specyficzne potrzeby do sfinansowania. Najczęściej jest to zakup domu lub mieszkania, zakup lokalu pod gabinet, jego wyposażenie, zakup sprzętu medycznego czy czasem konsolidacja kredytów w jeden z mniejszą ratą.

Ponieważ potrzeba często bywa pilna i nie można poczekać na uzbieranie odpowiedniej kwoty, trzeba skorzystać z kredytu. Jeśli na potrzeby nałożyć przeróżne sposoby zarobkowania poczynając od rezydentury, etatu, umów zleceń czy własnej działalności gospodarczej, często świeżo założonej, wybór odpowiedniego rozwiązania kredytowego może okazać się trudny. Ten artykuł ma na celu przybliżenie możliwych rozwiązań.

Lekarze i zawody medyczne

Kredyty dla lekarzy i zawodów medycznych

Pracując w zawodzie medycznym, często zagonieni pomiędzy dyżurami, izbą przyjęć, gabinetem, pogotowiem czy przychodnią często, gdy pojawia się potrzeba sfinansowania jakiegoś przedsięwzięcia bierzemy pierwszą dostępną ofertę. Wiemy, że nie zawsze taka oferta jest najkorzystniejsza a konsekwencje takiej szybkiej decyzji bywają uciążliwe i długotrwałe. Dlatego tak ważne jest porównanie dostępnych rozwiązań i wybór najlepszego.

Dostępne rozwiązania kredytowe

W zależności od celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki dostępne są kredyty na zakup nieruchomości, pożyczka na dowolny cel(w tym konsolidacja kredytów) oraz leasing.

Kredyty na nieruchomość

Podstawowym kredytem na zakup nieruchomości jest kredyt hipoteczny. Udogodnieniem dla zawodów medycznych są kredyty na oświadczenie (do 300.000zł), bez badania zdolności kredytowej. Jeśli wnioskujemy o kredyt w większej kwocie banki poproszą o przedstawienie wyników finansowych. Ważne, aby wybrać kredyt o najniższych kosztach całkowitych.

Pożyczka na dowolny cel

Jest produktem bez określonego przeznaczenia lub inaczej mówiąc nikt nie będzie nas rozliczał na co przeznaczyliśmy środki z kredytu. Jest wiele banków i instytucji kredytowych, w których zawody medyczne mają preferencyjne warunki. Poniżej opis jednego z produktów:

Pożyczka dla lekarzy prowadzących własną działalność gospodarczą:

  • 50 000 – 300 000 zł netto
  • Okres finansowania – max. 7 lat
  • Na oświadczenie o dochodzie
  • Nie jest raportowana do BIK
  • Minimalny okres prowadzenia działalności – brak
  • Konsolidacja również limitów

Leasing

Leasing jest niezwykle wygodną formą finansowania zakupu wszelkiego sprzętu. Możemy sfinansować zakup wyposażenia gabinetu czy np. samochód. Jest na rynku wiele firm leasingowych, każda ma swoje wymagania co do maksymalnych kwot, udziału własnych środków, rodzaju leasingowanego sprzętu czy dokumentowania dochodów leasingobiorcy. Za każdym razem należy skrupulatnie określić potrzeby i możliwości klienta i dobrać odpowiednią firmę leasingową.

Podsumowanie

Finansowanie potrzeb lekarzy i zawodów medycznych jest łatwiejszym sposobem pozyskania środków niż dla wielu innych profesji. Niestety, jak to w życiu bywa, im łatwiej, tym bywa drożej. Warto skorzystać z pomocy osoby znającej rynek produktów finansowych, gdyż może się zdarzyć, że dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu i pieniędzy.

 

Arkadiusz Kaniuk

Doradca kredytowy Szczecin

Arek Kaniuk

W branży finansowej działam aktywnie od lutego 2007 roku. Przez 6 i pół roku kierowałem oddziałem największej ogólnopolskiej firmy pośrednictwa finansowego. Od września 2013 roku pracuję na własny rachunek. Jestem właścicielem marki www.kredytmaster.pl - ogólnopolskiej sieci niezależnych pośredników kredytowych, dlatego możesz liczyć na moją pomoc w każdym miejscu w Polsce. Zapraszam do współpracy.

Leave a Reply