Skip to main content

Kredyty ze stałym oprocentowaniem

By 21 stycznia 2022kredyty hipoteczne

Kredyty ze stałym oprocentowaniem mają w ofercie wszystkie Banki. W obliczu systematycznie rosnących stóp procentowych(oprocentowania kredytów) daje to nam poczucie stabilności rat na określony czas. Czy warto z takiej możliwości skorzystać?

kredyty ze stałym oprocentowaniem

Stałe procentowanie kredytu hipotecznego jest pewnym uspokojeniem i stabilnością wysokości raty w perspektywie 5-7 lat w zależności od oferty banku. Oprocentowanie kredytu ze stałym oprocentowaniem jest wyższe od kredytu z oprocentowaniem zmiennym, ale to bank przejmuje na siebie ryzyko zmiany stóp procentowych i wzrostu oprocentowania.

Jak to działa?

Decydując się na kredyt ze stałym oprocentowaniem mamy pewność wysokości raty. W okresie 5-7 lat masz zagwarantowaną wysokość raty kredytu hipotecznego na stałym poziomie. Rata kredytu nie będzie ulegać żadnym zmianom, czy Wibor będzie rósł(zdecydowanie tak), czy malał

A co po okresie stałego oprocentowania? Dobre pytanie. Bank proponuje kolejny okres ze stałym, lub przejście na zmienne. Oczywiście według aktualnej oferty. W tekście piszę 5-7  lat. Większość banków oferuje 5 lat. Jedynie Alior Bank i Credit Agricole oferują okres 7 lat.

Warto jednak przyjrzeć się wysokości oprocentowania, jaki ma kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem w poszczególnych bankach. Różnice są zaskakujące.

Oferty kredytów ze stałym oprocentowaniem

Jak wspominałem kredyty ze stałym oprocentowaniem musi oferować każdy bank. Jak te wszystkie oferty się kształtują? Oto najkorzystniejsze banki na dzień pisania tego artykułu. Podkreślę, że oferty zmieniają się niemal codziennie i warto o tym pamiętać

Bank Oprocentowanie Uwagi
mBank od 5,28 zależne od segmentu klienta
Pekao SA 5,82
BNP Paribas 5,6
ING 5,8 zależne od wersji kredytu
Santander 6,09
….. ….. …..
PKO BP 6,5

Oferty kredytu ze stałym oprocentowaniem jak widać są zróżnicowane i warto je porównać. Poza samym oprocentowaniem są jeszcze inne czynniki. Powyższe zestawienie uwzględnia całkowite koszty kredytu.

Podsumowanie

W obliczy galopujących wzrostów stóp procentowych warto się nad tematem pochylić. Warto rozważyć pewnego rodzaju ubezpieczenie od wzrostu oprocentowania kredytów. Kredyt ze stałym oprocentowaniem trwa określony czas. Po upływie 5-7 lat możemy zmienić decyzję i przejść na oprocentowanie zmienne lub przyjąć kolejną ofertę oprocentowania stałego. W razie czego służę pomocą. Zapraszam.

Arkadiusz Kaniuk

doradca kredytowy

Arek Kaniuk

W branży finansowej działam aktywnie od lutego 2007 roku. Przez 6 i pół roku kierowałem oddziałem największej ogólnopolskiej firmy pośrednictwa finansowego. Od września 2013 roku pracuję na własny rachunek. Jestem właścicielem marki www.kredytmaster.pl - ogólnopolskiej sieci niezależnych pośredników kredytowych, dlatego możesz liczyć na moją pomoc w każdym miejscu w Polsce. Zapraszam do współpracy.

Leave a Reply