Posiadam najlepsze na rynku elastyczne oferty leasingowe.
Za pomocą leasingu możemy finansować:
- samochody: osobowe, dostawcze, ciężarowe,
- maszyny i urządzenia,
- sprzęt medyczny.
Zapewnij sobie najlepsze warunki leasingu ZADZWOŃ
LEASING – PODSTAWOWE INFORMACJE
Co to jest leasing?
W ramach leasingu firma leasingująca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z określonego przedmiotu na uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty.
Dlaczego warto wziąć leasing?
Przede wszystkim leasing jest tańszy niż kredyt – w zależności od okresu trwania umowy suma opłat leasingowych może być niższa do kilkunastu procent. Wynika to z faktu, że właścicielem pojazdu w czasie trwania umowy jest firma leasingowa i przez to szacuje niższe ryzyko, a to oznacza niższe oprocentowanie pożyczki.
Leasing jest często nazywany „tarczą podatkową”, ponieważ całość opłat leasingowych (wpłata własna, raty miesięczne, inne opłaty manipulacyjne) można bezpośrednio zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności, a to oznacza zapłatę mniejszego podatku dochodowego.
Firmy leasingowe są bardziej elastyczne niż banki. Mogą sfinansować majątek przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna swoją działalność – nawet w pierwszym dniu jej rejestracji.
Rata leasingu nie obniża zdolności kredytowej klienta. Ma to szczególnie znaczenie dla tych firm, które mają zamiar skorzystać z dodatkowych pożyczek (np. obrotowych, inwestycyjnych czy gotówkowych).
Warto przy tym dodać, że w przeciwieństwie do kredytu opóźnienia w płatnościach rat leasingowych nie są odnotowywane w BIK.
Rodzaje leasingu
Leasing konsumencki
Leasing konsumencki jest analogiczny do leasingu dla firm. Jest jednak przeznaczony dla osób prywatnych, nie prowadzących działalności gospodarczej.
Zalety leasingu konsumenckiego to:
- możliwość sfinansowania klientów, którzy otrzymali negatywną decyzje kredytową w banku,
- zobowiązanie z tytułu leasingu konsumenckiego nie obniża zdolności kredytowej.
Leasing finansowy
Środek trwały objęty umową leasingową zostaje wprowadzony do stanu majątkowego firmy leasingobiorcy, która dokonuje odpisów amortyzacyjnych, zaś kosztem uzyskania przychodów firmy są jedynie odsetki.
Leasing operacyjny
Pełna rata leasingowa, odsetkowa oraz kapitałowa, wliczają się do kosztów uzyskania przychodu, natomiast środek trwały będący przedmiotem umowy stanowi własność leasingodawcy.
Leasing zwrotny
Zasada działania leasingu zwrotnego jest prosta – przedsiębiorca sprzedaje firmie leasingowej wcześniej nabyte składniki swojego majątku. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do dalszego z nich korzystania, na warunkach określonych w umowie leasingowej. Jednym zdaniem: leasing zwrotny to sposób na uwolnienie gotówki z posiadanego majątku.
Leasing samochodów osobowych
Samochody osobowe to najczęściej wybierany przedmiot leasingu. Ta forma pozyskania środków jest tańsza niż kredyty samochodowe.
Zaletami tej formy finansowania są:
- opłata wstępna już od 1%,
- okres leasingu nawet do 84 m-cy,
- leasing samochodów nowych i używanych,
- do wyboru raty równe, degresywne, sezonowe,
- szybka decyzja leasingowa,
- minimum formalności wystarczą dokumenty tożsamości i dokumenty rejestrowe firmy (procedura uproszczona do 100 000 zł).
Leasing samochodów ciężarowych
Z tej formy leasingu korzystają przede wszystkim firmy transportowe i logistyczne. Przedmiotem leasingu mogą być samochody ciężarowe pow. 3,5 t, pojazdy specjalistyczne, ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy, pojazdy wolnobieżne zarówno nowe jak i używane. Ta forma finansowania nie wymaga od przedsiębiorcy ogromnych nakładów finansowych, a jest zapewniana z bieżącej działalności firmy.
Główne wyróżniki leasingu ciężarówek to:
- opłata wstępna już od 5%,
- okres leasingu do 60 m-cy,
- leasing przedmiotów nowych i używanych,
- raty równe, degresywne, sezonowe,
- dostępne również w procedurze uproszczonej,
- dla działalności prowadzonej od 6 miesięcy.
Leasing maszyn i urządzeń
Jest to oferta skierowana dla firm z branż produkcyjnych i usługowych, które planują zakup nowych lub używanych maszyn i urządzeń. Wysokość pierwszej wpłaty oraz długość umowy jest uzależniona od rodzaju przedmiotu leasingu. Cechami leasingu maszyn i urządzeń są:
- opłata wstępna już od 5%,
- okres leasingu nawet do 84 m-cy,
- szybka decyzja leasingowa,
- minimum formalności (procedura uproszczona do 200 000 zł),
- okres prowadzenia działalności od 6 miesięcy,
- leasing zwrotny.
Leasing sprzętu medycznego
Przedmiotem tej formy leasingu może być wyposażenie gabinetów lekarskich, gabinetów stomatologicznych, urządzenia diagnostyczne, sprzęt laboratoryjny, wyposażenie aptek, przychodni…
W naszej ofercie leasingu:
- opłata wstępna już od 1%,
- dostępny od 1-go dnia prowadzenia działalności,
- okres leasingu do 84 m-cy,
- szybka decyzja leasingowa,
- minimum formalności (procedura uproszczona do 300 000 zł).